Dětský kostým šnečka
Den, kdy jde Vaše dítko na svůj první maškarák je nezapomenutelná událost pro celou rodinu. Všechny maminky se už nemůžou dočkat, až ty své poklady poprvé načančají a promění je v ještě větší roztomilouše než už jsou. 😊
Zvu Vás na krásnou podívanou, o tom, jak naše Ninka prožila svůj první maškarní ples a kdo bude chtít, přikládám návod, jak si kostým šnečka vyrobit jednoduše doma😊 a kdo nebude chtít vyrábět, může mi napsat, vyrábět budu já.😊)
Na kostým šneka si připravte:
- Tvrdší hnědý papír
- Trochu tvrdého kartonového papíru
- Popruh vybrané barvy
- 2x malou polystyrenovou kuličku
- Akrylové barvy
- Látkové květiny
- Čelenku do vlasů
- 2 knoflíky v barvě popruhů
- Provázek v barvě popruhů
- Lepící tavnou pistoli
- Nůžky
Dopředu chci říct, že vyrobit kostým není složité a není se čeho bát. Tento návod je spíš jen inspirace a při výrobě je možné improvizovat a dělat si věci po svém. Např. když nebudete mít knoflíčky nebo látkové květiny, nic se neděje, zkuste to vymyslet jinak. Nejlepší je využít věci, co najdete doma.
Výroba ulity
Základem šnečí ulity jsou 2 velké trdší hnědé papíry. Já papír sehnala v Kaspě za pár korunek, prodával se už nastříhaný na větší kusy. Je to ten, který se používá na průmyslové balení věcí.
Ustřihněte si tedy 2 stejně velké kusy papíru. Nejprve pracujeme s jedním, poté se věnujeme druhému. Každý papír se rovná jedné straně ulity, které budeme po srolování lepit k sobě.
První půlku papíru si lehounce skrčíme, můžeme ji klidně skrčit úplně a pak zase zpátky roztáhnout, ale pozor na potrhání papíru. Rolovat začínáme od šikma od rohu, tnz. že uprostřed srolovaného papíru bude nejhrubší místo a na krajích zase nejtenčí. Stejně jako kdyby jste chtěli srolovat koberec, ale na šikmo, ne klasicky rovně. To stejné zopakujeme s druhým papírem a vzniknou nám 2 dlouzí hadi. S těmito dále pracujeme, ale opět zvlášť.
Jednoho „hada“ si vezmeme do ruky a rolujeme ho do spirály, jako když při vytírání ždímáte hadr. Opět zopakujeme s druhým hadem.
Máme nachystány dva dlouhé hady ve tvaru spirály.
Vezmeme si jeden díl a začneme motat a tvarovat ulitu. V této chvíli už je dobré mít připravenou tavnou pistoli a sem tam už srolovaný papír slepovat k sobě, ať se nám nerozjíždí. Nebo si upleteme první stranu ulity, koukneme se, jak se nám povedla, popřípadě upravíme tvar a až poté přilepujeme. S lepidlem pracujeme tak, aby nebylo vůbec vidět, tzn. lepíme hlouběji v ulitě a ne na povrchu. Zopakujeme s druhou částí ulity.
Jakmile máme hotové a nachystané dvě krásné části ulity, můžeme je slepit k sobě.
Výroba zadní části s popruhy
Z kartonu si vystřihneme libovolný čtverec nebo obdélník, velký podle zádíček Vašich ratolestí. Ulitu přilepíme důkladně na karton tavnou pistolí.
Tip: Zkuste si ulitu představit jako klasický batůžek a hned budete vědět, jak vysoko jej dětem na záda umístit.
Připravíme si popruhy. Jejich délku si naměříme přímo na dítěti.
Popruh nalepíme plochou min. 5 cm na karton nahoře i dole. Já jsem zvolila variantu dole s knoflíčky. Udělala jsem díry na knoflíky a zavázala je z druhé strany provázkem. Do popruhu jsem udělala „knoflíkovou dírku“. Tento postup ale není nutný, stačí pouze přilepit popruh na karton. Knoflíčky jsem zvolila z důvodu snadného sundávání ulity.
Na řadu přichází zdobení. Dle libosti lepíme na ulitu květy, lístečky, korálky, ….co jen máte vy a Vaše děti rádi.
Šnečí ulita je tímto hotová, pojďme na výrobu čelenky!
Výroba tykadýlek
Tykadla jsou 2 stejné části hnědého papíru ve srolované formě, sestříhnuté na šikmo a přilepené tavnou pistolí k obyčejné plastové čelence v dětské velikosti.
Na kuličky jsem použila akrylovou barvu. Míchala jsem tak dlouho červenou, bílou a trošku žlutou, až jsem měla stejný odstín barvy, jako mají popruhy. Před barvením jsem kuličky napíchla na drátek, ať to jde snadněji. Po zaschnutí jsem kuličky společně s drátkem vložila do jednotlivých srolovaných částí papíru a důkladně přilepila tavnou pistolí k sobě.
Následovalo zdobení květy.
Moji milí tvořílci, snad jste i v tomto článku našli potřebnou inspiraci a máte chuť se pustit do díla.
Přeji Vám krásnou relaxaci při tvoření, ale hlavně úžasné zážitky, nejen na prvním maškarním plese Vašich dětí, ale i na všech ostatních.
Vaše Niki